VATANSEVER DERNEKLER (!)


İki binli yılların başlarında, ulusal bağımsızlık mücadelemizin sembolü olmuş, milletimiz ile özdeşleşmiş sembol ve isimler adı altında bir takım dernekler kurulmuştur. Kuva-i Milliye, Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Harekatı bunlardan ilk akla gelenlerdir. Birkaç ay izlediğim V.K.G.B.H.?nin bende oluşturduğu izlenimi çevremdeki insanlara şu cümleler ile ifade etmiştim;

?Bu derneklerin bir kısmı, bir takım odaklar tarafından pompalanıyorlar. Belirli bir ivme kazandırıldıktan sonra, karalama faaliyetlerine başlanacak ve toplumun gözünden düşürülecek. Bundan sonra dürüst ve iyi niyetli faaliyet gösteren derneklerde şaibe ile anılacakları gibi en önemlisi de, bu değerler maalesef bir daha telafisi zor bir şekilde itibar  kaybına uğrayacaklardır?

Nitekim yıllardır süren soruşturmalar ve kovuşturmalar sürecinde bu amaçla kurulmuş olan dernekler ve mensupları cadı kazanına atılarak kurunun yanında yaşlarda yakıldı. İnançlar ve değerler alt üst edildi, iyi niyetle ve samimi vatanseverlik duyguları ile faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve yöneticileri de büyük zararlar gördüler.

13.Ağır Ceza Mahkemesinde yakın zamanda tanık olarak dinlenilen, M.İ.T. Kontrterör Dairesi eski Başkanı Mehmet Eymür, ulusalcı hareketlerin arkasında ismini vermediği bir M.İ.T. müsteşar yardımcısının olduğunu ifade etti. Bu son derece önemli ?itiraf? her nedense dikkatlerden kaçırıldı!

Mehmet Eymür?ün bu ifadesi benim konu ile ilgili tespitimi doğruluyor düşüncesindeyim. Takdir, siz okuyucuların.

Muzaffer Tekin

20 Temmuz 2012 / Silivri

Share
  1. Henüz hiç yorum yok.
(yayınlanmayacak)
Lütfen yukarıdaki resimde gördüğünüz karakterleri yandaki kutucuğa giriniz. Bu, otomatik kayıt girişimlerini (virüs v.s) engellemek için alınmış bir güvenlik önlemidir.