YANDAŞ MEDYA?DA BU TELAŞ NİYE?


Özel yetkili mahkemelerin kaldırılacağı haberleri üzerine, cemaatin medya organlarında büyük bir telaş baş gösterdi ve günlerce devam etti. Önce kudurdular, şimdilerde duruldular. Bizi şaşırtan ise, söz konusu mahkemelere kucak dolusu methiyeler düzmeleri idi.

Vicdanı hür, kalemini satmayan aydın beyinler, Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıktıkları için birer birer Ergenekoncu ilan edilip, hapishanelere tıkılır iken, cemaat medyasının, bugün ülkede yargıya olan güveni %30 lar?a düşüren mahkemeleri alkışlamaları, dahası ?Menfur Danıştay saldırısını, Ankara 11.Ağır Ceza Mahkemesi türban kararı karşısında verilen tepki ile işlendi? demesine rağmen bunu ?Ergenekon örgütünün azmettirdiğini özel yetkili mahkemeler açığa çıkardı?  diyebilecek kadar kesin bir dil kullanarak kamuoyunu yanılttıkları gibi, adil yargılamayı etkileme dahil Cumhuriyet hukukunu yok saymaları hem kendi hukuklarını inşa ettiklerini, hem de bunca yıldır neden tutuklu olduğumu ziyadesiyle ortaya koymaktadır.

Yıllardır yürütülmekte olan davalara hiçbir hukuki ve ahlaki gerekçe olmadan müdahale eden bu yayın organları işlerine gelmeyen mahkeme kararlarını yok saymışlar, kendilerinden olmayan yargı mensupları aleyhine de hayâsızca saldırılar gerçekleştirerek tertiplere destek vermişlerdir. Bilindiği, üzere menfur Danıştay saldırısına ismim karıştırılmış olup, en kısa sürede ?takipsizlik? kararı ile aklanmış ve iddianamede ise tek satır ismim geçmemiştir.

Rövanşist duygular ile, ismim bu sefer de Ümraniye soruşturmasına dâhil edildikten sonra, Ankara 11.Ağır Ceza Mahkemesinin menfur Danıştay saldırısı ile ilgili kovuşturması tamamlanmış, gerekçeli kararında ise Ergenekon adı verilen, henüz varlığı tespit edilememiş bir örgüt kapsamında tutuklanan insanlar ile de irtibat olmadığını kesin bir dille açıklamıştır.

Peki, ne oldu da Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen dava, burada özel yetkili 13.Ağır Ceza Mahkemesinde görülmekte olan Ümraniye kovuşturması ile birleştirildi? Cevabı gayet basit; Laiklik karşıtı eylemlerin odağı olmuş bir partiyi aklamak için! Bu uğurda tüm devlet aygıtı seferber edilmiş, asıl örgütün ?köprü? personeli ve ?medya? görevlileri devreye sokulmuş, menfur Danıştay saldırısından müebbet hapis cezası almış olan Osman Yıldırım Ergenekon savcılarına sunulmuştur!…

11.Ağır Ceza Mahkemesinin kararı henüz Yargıtay aşamasında iken Ümraniye soruşturmasını yürüten savcıların iddianamelerinde, iddia edilen örgüt?e ?araç suçlar? olarak Cumhuriyet gazetesine bomba atılması ve menfur Danıştay saldırısını yapıştırmaları dolayısıyla bir başka mahkemenin kararını yok saymaları her halde dünya hukuk tarihinde bir ilk olsa gerek!

Muzaffer Tekin

1 Temmuz 2012 / Silivri

Share
  1. Henüz hiç yorum yok.
(yayınlanmayacak)
Lütfen yukarıdaki resimde gördüğünüz karakterleri yandaki kutucuğa giriniz. Bu, otomatik kayıt girişimlerini (virüs v.s) engellemek için alınmış bir güvenlik önlemidir.