Bomba Yalanı

Multi fonksiyon özelliği ile Ergenekon davasının hem sanığı, hem tanığı, hem de gizli tanığı durumundaki, Osman Yıldırım, Cumhuriyet gazetesinin bombalanması öncesinde toplantı yapıldığını ve bombaları Muzaffer Tekin den aldığını öne sürdüğü Ataşehir deki evi yaklaşık 2,5 saatlik arama sürecinde bulamamıştır!

 

Yalan ve iftiralarıyla Ergenekon ve Danıştay davasının birleştirilmesine köprü olan Osman Yıldırım, duruşmalarda sürekli olarak mahkeme heyetine yönelik yaptığı ?Ataşehir bir saatlik yol götürün beni, evi elimle koymuş gibi göstereyim? iddiası üzerine mahkeme tarafından keşif kararı alınmıştır.

Keşfin, oldu bittiye getirilerek sanık avukatlarından habersiz yapılması korkusunu taşıyan, Av. Zeynep Küçük ısrarla takip ederek keşif tarihini öğrenmiş ve mahkemeye yaptığı yazılı müracaatla keşif heyetine dâhil olmuştur. Keşif günü, yer olmadığı gerekçesiyle heyetin bulunduğu araca alınmak istemeyen Küçük, Osman Yıldırım’ın avukatının araçta olduğunu ve buna rağmen talebi olmasına rağmen araca alınmadığının tutanağa geçirilmesi konusunda yaptığı itiraz üzerine araca dâhil edilmiştir.

Keşif aracı, 7 Ekim 2010 günü Osman Yıldırım?ın kılavuzluğunda Ataşehir ve çevresinde 2,5 saati aşkın süre dolaşarak söz konusu evi aramış ancak Osman Yıldırım bir türlü evi bulamamıştır!

Bin bir güçlükle keşfe katılan Av. Zeynep Küçük,  araç içerisinde tanık olduğu ve tertibi deşifre eden olay hakkında tüyler ürperten şu ifadelerde bulunmuştur;

Osman Yıldırım’ın evi bulamaması üzerine sinirlenen hakim, “Bulamayacaksan söyle zaptı kapatacağım” dedi. Hâkim Çalmuk’un zaptı kapatmasının ardından Savcı Nihat Taşkın, Recep Özkan’ın Ataşehir’deki evini biliyoruz. Oraya da çok yakınız. Hep beraber gidelim, Osman Yıldırım’a keşfi orada yaptıralım!!! dedi. Bu duruma itiraz ettim ve Osman Yıldırım’ın evi bulması için yola çıktık, Osman Yıldırım’ı oraya elimizle mi götüreceğiz” dedim ve bunun üzerine hâkim de bizi haklı bularak zaptı kapattı

Savcının yapmış olduğu teklif, keşfin sanık avukatlarına neden bildirilmediğini ve Zeynep Küçük?ün neden keşif aracına alınmak istemeyişini açıkça gözler önüne sermektedir!

Av. Zeynep Küçük o araçta olmasa ve savcının talebine itiraz etmese Osman Yıldırım, o evi eliyle koymuş gibi gösterecek ve sözde örgüt evi keşfedilecekti!

Fakat, Av. Zeynep Küçük?ün ısrarlı gayretleri sonucu keşfe katılması tertibi boşa çıkarmıştır.

Böyle bir toplantının olmadığı daha önce telekomünikasyon kayıtlarıyla, teknik olarak ispat edilerek mahkemeye sunulmuştu.


BASINDA KONUYLA İLGİLİ ÇIKAN HABERLER

NTV

Güncelleme: 16:46 TSİ 07 Ekim. 2010 Perşembe

Osman Yıldırım 2 saat evi bulamadı

Osman Yıldırım, Cumhuriyet gazetesine attığı el bombalarını ve talimatı aldığını söylediği evleri 2 saatlik keşifte bulamadı.

 

İSTANBUL – Osman Yıldırım, Cumhuriyet gazetesine atılan el bombalarını aldığını iddia ettiği yeri göstermesi için cezaevi aracıyla Ataşehir’e götürüldü.

Yıldırım, bombaları ve saldırı talimatını teslim aldığı 2 adresten söz ediyordu.

Bir hakim, bir savcı ve sanık avukatlarından oluşan grup, Yıldırım ile birlikte sözkonu adreslerin yolunu tuttu.

Cezaevi aracıyla geniş güvenlik önlemleri altında Ataşehir’e götürülen Yıldırım, saldırı talimatının verildiğini iddia ettiği evi aramaya başladı.

Yolu tarif edecek kişi yani Osman Yıldırım adresi “hatırlayamayınca” heyet başlangıç noktasına geri döndü. İkinci kez aynı noktaya doğru gidildi ancak Yıldırım, adresi yine bulamadı.

2 saat süren adres arama çabası olumsuz sonuçlanınca keşiften vazgeçildi.

Danıştay saldırısı sanığı Osman Yıldırım “Cumhuriyet gazetesine bombalı saldırı talimatını Ergenekon sanığı emekli Tuğgeneral Veli Küçük’ten, bombaları da emekli yüzbaşı Muzaffer Tekin’den aldığını öne sürmüştü.

Bu ifade sonrası Ergenekon ve Danıştay davaları birleştirilmişti.

Küçük ve Tekin’in avukatları Yıldırım’ın yalan beyanda bulunduğunun bir kez daha ıspatlandığını söyleyerek tepki gösterdi.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25138920#storyContinued

HABERTÜRK

Osman Yıldırım bombaları aldığı evi bulamadı

El bombalarını teslim aldığını öne sürdüğü eve tatbikat yaptırılmak üzere götürülen Yıldırım evleri bulamadı

07 Ekim 2010 Perşembe, 12:09:53

Birinci ”Ergenekon” davasının tutuklu sanıklarından Osman Yıldırım, Ataşehir’de yapılan keşfin ardından yeniden Silivri Cezaevine gönderildi.

Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde, mahkeme hakimlerinden Hüsnü Çalmuk ile İstanbul Cumhuriyet Savcısı Nihat Taşkın’ın da bulunduğu minibüsten indirilen Yıldırım, geniş güvenlik önlemleri altında cezaevi aracına bindirilerek, tekrar cezaevine yollandı.

Bu arada Yıldırım, el bombalarını teslim aldığını iddia ettiği Ataşehir’deki Yeni Çamlıca Mahallesi Baraj Yolu Caddesi Pınar Sitesi’ndeki adrese getirilmedi.

Keşif gezisinin ardından basın mensuplarına bir açıklama yapan davanın tutuklu sanıklarından Veli Küçük’ün avukatı Zeynep Küçük, sanık Osman Yıldırım’ın toplantı yapıldığını ve bombaların verildiğini iddia ettiği Ataşehir’deki 2 evde keşif yapılması için getirildiğini anlattı.

Küçük, keşif işlemine ilişkin şunları anlattı:
”Osman Yıldırım, davadaki ifadelerinde ‘Adresleri elimle koymuş gibi gösterebilirim’ dedi. Defalarca duruşma sırasında bu iddiasını tekrarladı. Osman Yıldırım, iddia ettiği ilk evi gösteremedi. Orayı gösteremediği gibi, biz o evde herhangi bir toplantı olmadığını ispat etmemiz üzerine, bir ikinci ev iddia etmişti, orayı da gösteremedi. Osman Yıldırım, bugün sadece sözde bombaları Alparslan Arslan’dan aldıktan sonra taksiye binerek evine gittiğini iddia ettiği durağı gösterdi. Taksi durağını gösterebildi. Bunun haricinde keşif yapılamadı çünkü Osman Yıldırım, her iki evi de ne gösterebildi, ne tarif edebildi.

Osman Yıldırım’ın ve savcılık makamının iddia ettiği gibi bir toplantı olmamıştır. Sadece Alparslan Arslan ile Osman Yıldırım, Recep Özkan’ın evinin önünde buluşmuşlardır. Osman Yıldırım’ı alıp getiren kişi Orhan Kadı’dır. Alparslan Arslan’ın yakın arkadaşıdır. Alparslan Arslan aşağı inmiştir, Yıldırım’ı almıştır ve bombaları arabanın içinde teslim etmiştir. Alparslan Arslan da bunu söylüyor. Orhan Kadı ve Recep Özkan da bu iddiayı aynen doğruluyor.”

Avukat Küçük, keşif gezisinin ardından her iki evin de tespitinin yapılamadığını, Yıldırım’ın evleri tespit edemediği şeklinde bir tutanak tanzim edildiğini sözlerine ekledi.

http://www.haberturk.com/yasam/haber/559106-osman-yildirim-bombalari-aldigi-evi-bulamadi

Share
  1. Henüz hiç yorum yok.
(yayınlanmayacak)