Sahte Takdirname İftirası

1996 yılında, geçmişte askeri lisede sınıf arkadaşım olan, o dönem 121.Taktik Komando Alay Komutanlığı görevinde bulunan Kur. Alb. Mahir Kök bir jest olarak tarafıma yönelik bir takdirname tanzim etmiş ve izine geldiği bir gün büromda şahsıma bizzat taktim etmiştir.

Emekli olduğum dönemde, bir sınıf arkadaşımın bu jest’i beni fevkalade mütehassıs etmiş olup, büromda bunu muhafaza etmekten büyük onur duyacağımı o vesile ile kendisine ifade etmişimdir. 11 yıl boyunca da bu kadirşinaslık ürünü belgeyi bulundurmaktan onur duydum.

Ergenekon soruşturması kapsamında şahsıma yönelik yapılan itibarsızlaştırma tertiplerinde ise dostane duygularla tanzim edilmiş bu belge araç olarak kullanılmıştır. Büromda bulunan bu takdirnameyle ilgili, basında şahsımı rencide etmeye yönelik iddialar yer almıştır. Aşağıda da görüldüğü üzere, rütbe kısmında vatan aşığı yazan söz konusu takdirnameyi, benim düzenlediğim şeklinde iddia ile itibarım küçük düşürülmek istenmiştir.

Savcı, aslı bende olan takdirnameyi bir başka sanıktan ele geçirdiğini ileri sürerek bunun gerçek olup olmadığını araştırmıştır.

Halbuki konu şahsımı direkt ilgilendirmesine rağmen bana bu konuda tek bir soru dahi sormamıştır!

Basında yer aldığı şekliyle Alay Komutanının ismi Halim KÖK olarak ifade edilmiştir. Gerçekte ise, yukarıda da belirttiğim gibi takdirnameyi veren Alay Komutanının ismi Mahir KÖK? tür.

Bu konunun gerçek yüzünün ortaya çıkması için ilgili makamlara müracaatlarda bulundum.

Benim böyle bir belge düzenlemeyeceğimi beni tanıyanlar bilir ve ihtiyacımda yoktur!

Türk Silahlı Kuvvetlerinde her kul?a nasip olmayan en üstün nişan?a Teğmen rütbesinde hak kazanmış bir subay olmak şahsım için onurların en büyüğüdür!

Savcı ve malum medya, yapmış oldukları tahrifat ve kelime oyunlarıyla toplum nezdinde beni küçük düşürmeyi amaçlamışlardır. Fakat, bu amaçlarına  ulaşamamışlardır, ulaşamayacaklardır da!

Bana bu takdirnameyi veren sınıf arkadaşım (E)Tuğgeneral Mahir Kök’e defalarca çağrıda bulundum. Doğruyu açıklayarak, onurumu zedeleyen bu iftirayı açığa çıkarmasını istedim. Geç de olsa kendisinden konu ile ilgili bir açıklama geldi.

(E)Tuğgeneral Mahir Kök, şahsıma yönelik yapılmış olan bu itibar infazı ile ilgili, 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına göndermiş olduğu dilekçesinde olayın gerçek yüzünü açıklamıştır.

ŞEREF VE ONURUM İÇİN, SİLİVRİ ZİNDANLARINDAN YAPMIŞ OLDUĞUM MÜCADELEMİN SAFAHATI ve MAHİR KÖK’ÜN MAHKEME BAŞKANLIĞI’NA GÖNDERDİĞİ DİLEKÇESİ :

 

 

SAHTE OLDUĞU İDDİA EDİLEN TAKDİRNAME (Aşağıda)

 

 

 

(E) TUĞGENERAL MAHİR KÖK’ÜN DİLEKÇESİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share
  1. Henüz hiç yorum yok.
(yayınlanmayacak)