TAYYAR NEDEN KAÇTI?


“Asrın Davasında İbretlik Bir Tanık !”

Ümraniye soruşturmasında savcılara tanık olarak ifade veren Şamil Tayyar, yargılamayı yapan 13.Ağır Ceza Mahkemesinin huzurda tanık olarak dinlenmesi için almış olduğu karara ; “Milletvekili olduğum için zamanım yok, göndereceğiniz sorulara talimat ile cevap verebilirim” şeklinde yanıt verdi!

Adına Ergenekon denilen soruşturma ve kovuşturma sürecinde yazdığı mesnetsiz yazıları ve bir bilirkişi edası ile kanal kanal dolaşıp toplumu manipüle eden Tayyar ayrıca Danıştay saldırısının Ümraniye kovuşturmasına bağlanmasında önemli rol oynamış ve bu performansı kendisine meclis kapılarını açmıştı.

Yapmış olduğum savunmalarımda, asıl örgüt sanal örgüt üzerinden aklanmaya çalışıyor derken, bu operasyonda asıl örgütün medya ayağındaki provokatörlere de dikkat çekmiştim.

Gerçekte Şamil Tayyar’ın iddia ettiği örgüt bugün tutuklu olan insanlardan meydana gelmiş olsa idi, Tayyar göğsünü gere gere mahkeme huzuruna çıkar ve bu örgütün açığa çıkarılması için yargıya katkıda bulunurdu!

Şamil Tayyar’ın tanıklıktan kaçmasının iki nedeni vardır ;

Birincisi, yıllardır varlığını iddia ettiği örgüt davasından yargılanan masum insanlarla, yapmış olduğu yalan ve düzmece haberlerinden dolayı yüzleşmekten korkmakta ve  mahkemeye iftiradan öteye gitmeyen somut bir delil  sunamayacağı için açıkça kaçmaktadır!

İkinci olarak da , Asıl örgüt’ün medya ayağındaki görevlisinin deşifre olma korkusudur!

Muzaffer Tekin

14 Ağustos 2012 / Silivri

 

Share
  1. Henüz hiç yorum yok.
(yayınlanmayacak)
Lütfen yukarıdaki resimde gördüğünüz karakterleri yandaki kutucuğa giriniz. Bu, otomatik kayıt girişimlerini (virüs v.s) engellemek için alınmış bir güvenlik önlemidir.