Yine Mor Dağlara Duman Çöküyor, Dumanı Dağlarda Kalanlar Bilir…


Saygıdeğer okuyucular;

01.12.2011 tarihli “Taraf” gazetesinde yayınlanan “Mor Dağlara Ne Zaman Duman Çökecek” adlı bir köşe yazısında gazetenin elemanı savcılığa soyunarak şahsımı şaibeli gösterme gafletine düşmüştür.

Birincisi; “Yine Mor Dağlara Duman Çöküyor, Dumanı Dağlarda Kalanlar Bilir” mısralarından bir anlam çıkaramadığını ifade etmiş, doğrudur!

Şayet bedelli askerlik yapmış ise, asker kaçağı ise, vicdani red’çi ise, en önemlisi de sisli, puslu bir havada mevzisinde iken, hangi taraf tan geldiği belli olmayan kahpe bir kurşun ya da bir top mermisi ile yanında ki arkadaşını kucağında şehit vermemiş ise, bu sözlerin manasını nasıl anlayabilir?

İkincisi; Rahmetli, Kaşif Kozinoğlu’nun da bir dostu ile konuşurken bu ifadeleri kullanmasına büyük gizem yükleyen eleman, her komando eğitimi alan askerin, bunu bir “and” olarak ve motivasyon amacı ile her gün defalarca tekrarladığını nereden bilebilir?

Üçüncüsü; Eleman, Rahmetli Kaşif Kozinoğlu’nun, İbrahim Şahin’in hocası olduğunu ve yıllarca dağlarda birlikte görev yaptıklarını bilerek böyle bir yazı kaleme aldı ise, bu elemanın iyi niyetli olduğunu düşünmek ve dürüstlüğünü sorgulamamak da benim için sadece “ironi” olur.

Saygılarımla…

Muzaffer TEKİN

09.12.2011 – Silivri

 

Söz konusu köşe yazısı:

 

 

Share
  1. Henüz hiç yorum yok.
(yayınlanmayacak)
Lütfen yukarıdaki resimde gördüğünüz karakterleri yandaki kutucuğa giriniz. Bu, otomatik kayıt girişimlerini (virüs v.s) engellemek için alınmış bir güvenlik önlemidir.